Pro Spacer S90-2-18-005
Evt. lev. omk. tillægges
Beskrivelse
Eibach Pro-Spacer (silver)
Hjulafstandsskive i silver finish der udvider sporvidden med 36 mm pr. aksel (18 mm per side) og giver et bredere, mere dynamisk hjulbillede. Passer til AUDI A3, AUDI Q4, CUPRA BORN m.fl..
Højstyrke letlegeringsaluminium – let og slidstærkt
Eloxeret overflade for optimal korrosionsbeskyttelse
Hub-centric design (centreret på fabriksnav) for vibrationsfri kørsel
Korrekt offset-justering – øget sporvidde og forbedret hjulbillede
TÜV-godkendt – ABE eller delattest medfølger
Made in Germany
Kompatibilitet:
AUDI A3 (A3 (8YS)), 04.20 - – PCD: 112/5
AUDI A3 (A3 SPORTBACK (8YA)), 11.19 - – PCD: 112/5
AUDI Q4 (Q4 (F4B)), 03.21 - – PCD: 112/5
AUDI Q4 (Q4 Sportback (F4N)), 06.21 - – PCD: 112/5
CUPRA BORN (BORN (K11)), 08.21 - – PCD: 112/5
CUPRA FORMENTOR (FORMENTOR (KM7)), 07.20 - – PCD: 112/5
CUPRA LEON (LEON (KL1, KU1)), 09.20 - – PCD: 112/5
CUPRA LEON (LEON SPORTSTOURER (KL8, KU8)), 09.20 - – PCD: 112/5
CUPRA TAVASCAN (TAVASCAN (KR1)), 03.24 - – PCD: 112/5
CUPRA TERRAMAR (TERRAMAR (KP1)), 06.24 - – PCD: 112/5
FORD CAPRI (CAPRI (DRP)), 10.24 - – PCD: 112/5
FORD EXPLORER (EXPLORER (DRP)), 06.24 - – PCD: 112/5
MG MG5 (MG5 Kombi / MG5 Estate), 10.20 - – PCD: 112/5
MG MG6 II (MG6 II), 11.17 - 12.19 – PCD: 112/5
SEAT LEON (LEON (KL1)), 11.19 - – PCD: 112/5
SEAT LEON (LEON SPORTSTOURER (KL8)), 03.20 - – PCD: 112/5
SKODA ENYAQ (ENYAQ iV COUPE), 05.22 - – PCD: 112/5
SKODA ENYAQ (ENYAQ iV SUV (5AC, 5AZ)), 10.20 - – PCD: 112/5
SKODA FABIA (FABIA IV (PJ3)), 06.21 - – PCD: 100/5
SKODA KAMIQ (KAMIQ (NW4)), 07.19 - – PCD: 100/5
SKODA KODIAQ (KODIAQ (PS7)), 01.24 - – PCD: 112/5
SKODA OCTAVIA (OCTAVIA IV (NX3)), 01.20 - – PCD: 112/5 – Bemærkninger: S93
SKODA SUPERB (SUPERB III (NZ3)), 11.23 - – PCD: 112/5 – Bemærkninger: S93
SKODA SUPERB (SUPERB IV KOMBI (NZ5) / ESTATE (NZ5)), 11.23 - – PCD: 112/5 – Bemærkninger: S93
VW ARTEON (ARTEON (3H7, 3H8)), 04.17 - – PCD: 112/5
VW ARTEON (ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9)), 06.20 - – PCD: 112/5
VW CADDY (CADDY V Großraumlimousine (SBB, SBJ) / CADDY V MPV (SBB, SBJ)), 09.20 - – PCD: 112/5
VW GOLF VI (GOLF VI (5K1)), 10.08 - 11.13 – PCD: 112/5
VW GOLF VI (GOLF VI VARIANT (AJ5) / GOLF VI STATION WAGON (AJ5)), 07.09 - 07.13 – PCD: 112/5
VW GOLF VI (GOLF VI CABRIOLET (517) / GOLF VI CONVERTIBLE (517)), 03.11 - – PCD: 112/5
VW GOLF VI (GOLF PLUS (5M1, 521)), 01.05 - 12.13 – PCD: 112/5
VW GOLF VII (GOLF VII (5G1)), 08.12 - – PCD: 112/5
VW GOLF VII (GOLF VII VARIANT (BA5)), 04.13 - – PCD: 112/5
VW GOLF VII (GOLF SPORTSVAN (AM1)), 02.14 - – PCD: 112/5
VW GOLF VII (GOLF ALLTRACK (BA5)), 12.14 - – PCD: 112/5
VW GOLF VIII (GOLF VIII (CD1)), 07.19 - – PCD: 112/5
VW GOLF VIII (GOLF VIII Variant (CG5)), 08.20 - – PCD: 112/5
VW GOLF VIII (GOLF ALLTRACK VIII (CG5)), 11.20 - – PCD: 112/5
VW ID.3 (ID.3 (E11)), 11.19 - – PCD: 112/5
VW ID.4 (ID.4 (E21)), 09.20 - – PCD: 112/5
VW ID.5 (ID.5 (E39)), 07.21 - – PCD: 112/5
VW ID.7 (ID.7 (ED2)), 06.23 - – PCD: 112/5
VW ID.7 (ID.7 TOURER (ED5)), 02.24 - – PCD: 112/5
VW ID.BUZZ (ID.Buzz Bus (EBB)), 05.22 - – PCD: 112/5
VW ID.BUZZ (ID.Buzz Kasten (EBA)), 04.22 - – PCD: 112/5
VW PASSAT (PASSAT VARIANT B9 (CJ5) / PASSAT STATION WAGON B9 (CJ5)), 10.23 - – PCD: 112/5
VW T-CROSS (T-CROSS (C11_)), 12.18 - – PCD: 100/5
VW T-ROC (T-ROC (A11)), 07.17 - – PCD: 112/5
VW T-ROC (T-ROC CABRIOLET (AC7)), 12.19 - – PCD: 112/5
VW TAIGO (TAIGO (CS1)), 09.21 - – PCD: 100/5
VW TAYRON (TAYRON (R4)), 11.24 - – PCD: 112/5
VW TIGUAN (TIGUAN (CT1)), 09.23 - – PCD: 112/5
Specifikationer:
Sporviddeudvidelse pr. aksel: 36 mm
Per hjul (per side): 18 mm
System: 2
Hulcirkeldiameter (PCD): 112 mm
Antal huller: 5 huller
Hulcirkeldiameter (PCD): 100 mm
Antal huller: 5 huller
Centrerings-Ø: 57 mm
Gevind: M14x1,5
ET-grænse (min.): 10 mm